Zobacz mistrzowską łódź solarną podczas Kongresu greenPOWER


Mistrzostwo Świata klasy A zdobyte w 2014 roku to kolejne już wyróżnienie dla SCIGRIP solar boat team, który projektuje i buduje łodzie solarne, startujące w regatach na całym świecie. Łódź napędzaną energią słoneczną będzie można zobaczyć podczas 5 Międzynarodowego Kongresu Energii Odnawialnej greenPOWER.

SCIGRIP solar boat team jako jeden z nielicznych zespołów na świecie bierze udział w regatach napędzanych energią fotowoltaiczna od początku regat w Europie. Pierwsze regaty ukończyli na dziesiątym miejscu, eliminacja błędów oraz ciągła modernizacja łódek dawała coraz lepszy wynik w następnych regatach. Podczas regat w 2008 roku zespół wychodził na podium cztery razy, co dało im drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. W 2014 roku udało im się zdobyć Mistrzostwo Klasy A.

Na co dzień każdy członek teamu zajmuje się projektowaniem oraz budową jachtów, co powoduje, że na bieżąco mają styczność z nowatorskimi rozwiązaniami zarówno w konstrukcji, jak i technologii. Dzięki dokładnemu projektowaniu konstrukcji łódka SCIGRIP solar boat team jest najlżejszą z całej stawki i jest zawsze nominowana do nagrody za nowatorskie rozwiązania projektowe.

Podczas 5 Międzynarodowego Kongresu Energii Odnawialnej greenPOWER w Warszawie (23-24 września) wśród pojazdów elektrycznych, które będzie można obejrzeć, znajdzie się łódź zaprojektowana przez SCIGRIP solar boat team. Jej prędkość maksymalna to 6,5m/s, moc silnika – 2400 W, moc paneli – 920 W, masa łódki ze sternikiem to 198 kg, napęd – dwie śruby ciągnące, masa kadłuba wynosi 14 kg, konstrukcja carbon sandwich.

 

Redakcja reo.pl

fot. SCIGRIP solar boat team

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here