Zmiany w zarządzie juwi Energia Odnawialna

Z dniem 13 stycznia br. Krzysztof Wojtysiak objął stanowisko dyrektora zarządzającego juwi Energia Odnawialna Sp. z o.o. (juwi EO) z siedzibą w Krakowie, jednocześnie stając się członkiem zarządu spółki.

Do obowiązków nowego dyrektora należeć będzie m.in.: realizacja strategii biznesowej spółki, poszukiwanie modeli biznesowych umożliwiających wprowadzenie juwi na potencjalnie nowe obszary odnawialnych źródeł energii (OZE), a także zarządzanie podległym zespołem.

Jak informuje spółka, Krzysztof Wojtysiak ma wieloletnie doświadczenie w branży energetyki odnawialnej, które zdobywał w Polsce i za granicą, zarówno w zakresie zarządzania projektami, ich finansowania, jak również opracowywania i wdrażania strategii biznesowych, a także zarządzania personelem.

Nowy dyrektor zarządzający jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej. Posiada także dyplom Zarządzania Projektami z Dublin Business School. Ostatnim miejscem zatrudnienia Krzysztofa był Wind Prospect Polska, gdzie pełnił on funkcję dyrektora zarządzającego. Wcześniej pracował również dla firm takich jak: ESB International w Irlandii. E.ON Climate&Renewables oraz rozwijał i zarządzał własną firmą Ecovation Energy.

 

– Przed nami w najbliższej przyszłości stoi zapewne wiele trudności oraz ciekawych wyzwań. Jednocześnie, wierząc w energetykę odnawialną, w jej pozytywny wpływ na środowisko naturalne, jej niezależność oraz bardzo niskie koszty pozyskiwania, jestem przekonany, że wspólnie z bardzo ambitnym zespołem juwi jesteśmy w stanie osiągnąć znaczące sukcesy i zrealizować wiele projektów na tym coraz bardziej wymagającym rynku energetyki odnawialnej w Polsce – powiedział nowy dyrektor zarządzający.

Dotychczas stanowisko dyrektora zarządzającego zajmowała Marie-Luise Poertner, która nadal pozostaje w strukturach juwi w funkcji dyrektora regionu Europy Środkowej i Północnej, a także prezesa Zarządu polskiego oddziału juwi.
 

Redakcja reo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here