Zieloni domagają się umożliwienia rozwoju energetyki prosumenckiej


Rada Krajowa Partii Zieloni wezwała rząd do zaprzestania prac nad “szkodliwą” nowelizacją ustawy o odnawialnych źródłach energii.
 

Na stronie internetowej Partii Zieloni możemy przeczytać, iż sprzeciwia się ona w szczególności “zmniejszeniu wysokości taryf gwarantowanych”, obciążeniu obywateli chcących zostać prosumentami “nadmierną i skomplikowaną biurokracją” oraz definiowaniu “maksymalnej ilości energii, jaką będzie można odsprzedać w ciągu roku”. Domaga się także przyjęcia regulacji, które osobom narażonym na problem ubóstwa energetycznego, umożliwią skorzystanie ze wsparcia publicznego i zostanie prosumentem, poszerzenia definicji samego prosumenta o lokalne wspólnoty energetyczne i spółdzielnie, zwiększenia dofinansowania dla nowych instalacji i modernizacji tych już istniejących oraz “uznania rozwoju rozproszonych źródeł energii odnawialnej i poprawę efektywności energetycznej gospodarstw domowych za krajowy priorytet inwestycyjny”.

Zdaniem Zielonych proponowane przez Platformę Obywatelską zmiany w ustawie o OZE są dowodem na to, że “interesy koncernów energetycznych są dla niej ważniejsze niż dobro obywatelek i obywateli”. Zieloni przypominają, że “rozwój rozproszonej energetyki odnawialnej jest konieczny” aby Polacy mogli samodzielnie produkować energię.

źródło: partiazieloni.pl 

zdj. freeimages.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here