Zgłoś swój pomysł na wykorzystanie energii odnawialnej

Pomorskie Dni Energii odbędą się w Gdańsku, w dniach 16-17 kwietnia, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii. Swoje projekty można zgłaszać jeszcze tylko do 4 marca. Imprezę na Pomorzu organizuje Stowarzyszenie “Pomorskie w Unii Europejskiej” wraz z partnerami.

Pomorskie Dni Energii gromadzą co roku kilka tysięcy gości, w tym licznych ekspertów, przedstawicieli instytucji europejskich i organizacji międzynarodowych, którzy biorą udział w konferencjach, warsztatach i wystawach. Podczas spotkania w Gdańsku będzie mowa m.in. o deficycie i odnawialnych źródłach energii, zmianach klimatycznych, współpracy ekonomicznej w zakresie energetyki, alternatywnych źródłach energii, paliwach syntetycznych, wydajności energetycznej w gospodarstwach domowych i miejscach użytku publicznego.

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii organizuje w Brukseli Komisja Europejska. Jest to największe europejskie forum, na którym odbywa się debata dotycząca przyszłości energii odnawialnej. Ta coroczna impreza tematyczna jest jednym z najważniejszych elementów kampanii “Zrównoważona Energia dla Europy”, która promuje produkcję energii odnawialnej oraz jej wykorzystanie. Jest też okazją, by dowiedzieć się więcej o nowych inicjatywach dotyczących sektora energii oraz inwestycjach w technologie ekologiczne.

O szczegóły można pytać pod numerem telefonu: (58) 32 68 309. Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia Pomorskiego w Unii Europejskiej (link: http://www.pomorskie-eu.pl/).

Redakcja reo.pl

źródło: PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here