Zawarto kolejną umowę na negawaty

W wyniku rozstrzygnięcia postępowania przetargowego prowadzonego w trybie negocjacji z ogłoszeniem na zakup usługi “Praca Interwencyjna: Redukcja zapotrzebowania na polecenie OSP” Polskie Sieci Elektroenergetyczne zadecydowały o zawarciu umów na realizację tej usługi – po raz pierwszy z agregatorem – spółką Enspirion Sp. z o.o. z Gdańska.

Enspirion będzie koordynować redukcję w oparciu o techniczne zasoby 13 firm znajdujących się w różnych obszarach kraju. Agregator w przetargu zadeklarował wolumen redukcji 20 MW – zarówno dla okresu zimowego, jak i dla okresu letniego. Zasady rozliczeń pomiędzy PSE a spółką Enspirion uwzględniać będą wyłącznie opłatę za wykorzystanie redukcji.

W wyniku dotychczas przeprowadzonych przetargów, po podpisaniu umowy z Enspirion, PSE pozyskają możliwość ograniczenia mocy na poziomie: 45 MW zimą i 50 MW latem.

W ramach konsekwentnie realizowanego przez PSE programu rozwoju usług redukcji zapotrzebowania, kolejne przetargi będą adresowane zarówno do odbiorców przemysłowych, jak i do agregatorów.

Redakcja reo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here