Zasięg Nissana LEAF zwiększony do 250 km


Nissan zaprezentował zmodernizowany model LEAF 30 kWh o zasięgu 250 km, przewyższający pod tym względem – jak zapewnia koncern –wszystkich konkurentów w swoim segmencie.

Zwiększony zasięg udało się osiągnąć dzięki zastosowania nowego akumulatora o pojemności 30 kWh. Akumulator ten jest jednym z elementów pakietu modernizacyjnego, który pojawi się w Nissanie LEAF 30 kWh. Koncern liczy, że wydłużenie zasięgu – obok licznych zmian stylistycznych, technologicznych i konstrukcyjnych – istotnie podniesie atrakcyjność modelu LEAF i sprawi, że stanie się prawdziwą alternatywą dla pojazdu z silnikiem spalinowym.

– LEAF, który jest najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym na świecie, teraz stał się jeszcze lepszy. Zasięg do 250 km sprawia, że samochodami elektrycznymi zainteresują się kolejne tysiące kierowców z całej Europy, w tym osoby, które dotychczas nie były do końca przekonane, czy samochód z takim napędem byłby dla nich odpowiedni. Dzięki wydłużonemu zasięgowi zdecydowanie więcej kierowców rozważy zakup modelu LEAF jako racjonalny wybór – powiedział Paul Willcox, prezes europejskiego oddziału Nissana.

Poprawę wydajności akumulatora uzyskano dzięki modyfikacji jego konstrukcji oraz zachodzących w nim procesów chemicznych, m.in. dzięki zastosowaniu węgla, azotu i magnezu na elektrodach oraz dzięki przejściu na układ ośmioogniwowy (wersja 24 kWh była zbudowana w układzie czteroogniwowym). Nissan jest tak przekonany o wydajności i niezawodności nowego akumulatora 30 kWh, że zdecydował się objąć go gwarancją na 8 lat lub 160 000 km przebiegu.

Podobnie jak w obecnym modelu LEAF użytkownik będzie mógł korzystać z ładowarki domowej, publicznej lub ze stacji szybkiego ładowania (prądem trójfazowym o napięciu 400 V).

reo.pl
 

fot.Nissan LEAF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here