Zapowiada się demonstracja w trzecią rocznicę upływu terminu uchwalenia ustawy o OZE

Projekt ustawy o OZE stoi w sprzeczności z rozwojem energetyki odnawialnej – uznali uczestnicy konferencji zorganizowanej 14 listopada w Sejmie przez Zielony Instytut i Twój Ruch. Organizatorzy zapowiedzieli również demonstrację w trzecią rocznicę upływu terminu uchwalenia ustawy o OZE.

Poseł Twojego Ruchu Jacek Najder podkreślił, że obecny projekt ustawy stoi w sprzeczności z rozwojem energetyki odnawialnej oraz demokracji energetycznej. Wskazał też, że brak regulacji prawnych spycha inwestorów – szczególnie małych i średnich przedsiębiorców w dziedzinie OZE – na skraj bankructwa.

Przewodniczący Rady Programowej Zielonego Instytutu Dariusz Szwed nazwał działania premiera Tuska i ministra środowiska dokonywaniem zabójstwa na polskiej energetyce, podkreślając, że odnawialne źródła energii i demokracja energetyczna mogą być kołem zamachowym polskiej gospodarki.

Uczestnicy konferencji poinformowali, że na grudzień zaplanowana została demonstracja w trzecią rocznicę upływu terminu uchwalenia ustawy o OZE.

Redakcja reo.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here