Wybrano nowy zarząd NFOŚiGW


Minister środowiska Marcin Korolec powołał nowy zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Prace obejmie on 1 stycznia 2013 r.

Prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej została Małgorzata Skucha.

Małgorzata Skucha jest doktorem nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu, menedżerem i ekspertem z zakresu zarządzania i finansów. Od 2005 r. współpracuje z Wyższą Szkołą Bankowości i Finansów w Bielsku-Białej. W latach 1999-2003 była prezesem zarządu Beskidzkiego Funduszu Ekorozwoju S.A. W latach 1993-1998 była prezesem zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Bielsku-Białej, a następnie dyrektorem Bielskiego Oddziału WFOŚiGW w Katowicach.

Na zastępców prezesa Funduszu minister Korolec powołał natomiast: Jacka Gdańskiego, Barbarę Koszułap oraz Krystiana Szczepańskiego.

Nowy zarząd Funduszu został powołany na podstawie art. 400i ust. 1 i 2 ustawy 27 kwietnia 2001 r. – Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2008 r. Nr 25, poz. 150 z późn. zm.). Prace rozpocznie 1 stycznia 2013 r. Do tego czasu obowiązki pełni dotychczasowy zarząd Funduszu.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest wspólnie z wojewódzkimi funduszami filarem polskiego systemu finansowania ochrony środowiska, a jego najważniejszym zadaniem w ostatnich latach jest efektywne i sprawne wykorzystanie środków z Unii Europejskiej przeznaczonych na rozbudowę i modernizację infrastruktury ochrony środowiska. W ostatnim czasie szczególnym priorytetem objęte są inwestycje wykorzystujące odnawialne źródła energii.

 

 

Redakcja reo.pl

źródło: MŚ, NFOŚiGW
 

Nowy prezesem NFOŚiGW zostałą Małgorzata Skucha, fot. Newseria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here