Wybrano 15 technologii środowiskowych do II etapu GreenEvo

Kapituła VI edycji konkursu GreenEvo, pod przewodnictwem ministra środowiska Macieja Grabowskiego, zakwalifikowała do drugiego etapu 15 technologii środowiskowych (spośród 44 zgłoszonych).

– Rozwiązania, które wybraliśmy, zapowiadają się obiecująco. Liczę, że tak jak technologie laureatów poprzednich edycji GreenEvo odniosą sukces na zagranicznych rynkach – mówi minister Grabowski.

Już od kwietnia wybrane firmy oferujące wyróżnione rozwiązania wezmą udział w serii specjalistycznych szkoleń prowadzonych przez praktyków biznesu, dyplomatów oraz przedstawicieli instytucji publicznych współpracujących z projektem GreenEvo. Tematyka szkoleń obejmie m.in. międzynarodowy transfer zielonych technologii, profesjonalne techniki sprzedaży i prezentacji, protokół dyplomatyczny, zawieranie umów międzynarodowych oraz instrumenty wsparcia publicznego.

W międzyczasie, spośród 15 wyróżnionych firm, które przeszły do drugiego etapu konkursu, Kapituła wybierze najlepsze, którym nada status laureata. Niezależni eksperci zweryfikują następnie ich technologie. Ostatecznie decyzja o wyborze laureatów zapadnie podczas drugiego posiedzenia Kapituły. Zwycięzcy otrzymają wsparcie w transferze ich technologii za granicę poprzez udział w misjach gospodarczych wraz z przedstawicielami polskiego rządu.

Projekty zakwalifikowane do II etapu GreenEvo to m.in.: reaktor do produkcji biopaliw typu Biodiesel FAME, aktywizująca platforma dla uczestników rynków energii, palnik na pellet z obrotową komorą spalania czy aplikacja mobilna oraz system serwerowy do mierzenia długości kolejek samochodów na granicach krajów oraz w innych punktach oczekiwania pojazdów.

Redakcja reo.pl

źródło: MŚ
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here