Wrocław: EIT+ uruchamia projekt dot. ochrony klimatu i energetyki


Międzynarodowy projekt dotyczący ochrony klimatu, transportuw mieście i energetyki uruchamia Wrocławskie Centrum Badań EIT+. Adresowanyjest on do naukowców, przedsiębiorców oraz pracowników instytucji publicznych ipozarządowych.

 

Jak poinformowała PAP Klaudia Piątek z Wrocławskiego CentrumBadań EIT+, w projekcie o nazwie “Pioneers into Practice” mogą wziąćudział m.in. doktoranci, naukowcy, przedsiębiorcy i pracownicy firm prywatnychraz instytucji publicznych i pozarządowych.

 

– W serii warsztatów oraz wyjazdów krajowych i zagranicznychmoże wziąć udział każdy zajmujący się zawodowo, bądź naukowo, zagadnieniamizwiązanymi z klimatem, energetyką i przeciwdziałaniem zmianom klimatycznym.Program jest otwarty na specjalistów i instytucje z różnych branż i środowisk -dodała Piątek.

 

Specjalista ds. koordynacji projektów w EIT+ Maciej Supełpodkreślił, że kluczowa w projekcie “Pioneers into Practice” jestwymiana doświadczeń i wiedzy pomiędzy ekspertami z różnych krajów Europy. – Zachęcamytakże do poszerzania perspektyw naukowych i zawodowych poprzezmulitidyscyplinarne warsztaty oraz nowe kontakty. Pionierzy to osoby, które wprzyszłości będą tworzyć gospodarkę niskoemisyjną – zaznaczył.

 

W projekcie bierze udział siedem regionów Europy: WestMidlands (Wielka Brytania), Walencja (Hiszpania), Emilia-Romania (Włochy),Hesja (Niemcy), Utrecht (Holandia), Środkowe Węgry oraz Dolny Śląsk. Każdy zuczestników odbywa dwa staże – krajowy oraz zagraniczny i może liczyć nadofinansowanie w kwocie do 2 tys. euro. Tematy rozwijane w ramach projektu tom.in. odnawialne źródła energii, transport w miastach, zrównoważone budownictwoi rozwój, zieleń miejska oraz ochrona przeciwpowodziowa.

 

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ powstało w 2007 r. To spółka,która ma wspomagać na Dolnym Śląsku rozwój gospodarki opartej na wiedzy,poprzez działanie w każdym z trzech jej głównych elementów: nauce, innowacji iedukacji. Udziałowcami spółki jest pięć wrocławskich uczelni – PolitechnikaWrocławska, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich, UniwersytetPrzyrodniczy, Uniwersytet Wrocławski i Uniwersytet Ekonomiczny oraz miastoWrocław.

 

 

źródło: naukawpolsce.pap.pl

fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here