Włoski architekt zaprojektował ekologiczny dom na wodzie

Dom pływający na wodzie, zasilany energią słoneczną i wykonany w 98 proc. z materiałów nadających się do recyklingu – to projekt WaterNest 100 firmy EcoFloLife. Dom może być umieszczony na wodzie niemal każdego naturalnego zbiornika wodnego.

WaterNest100 to dom będący realizacją idei życia samowystarczalnego, w zgodzie z naturą. Zaprojektowany przez znanego włoskiego architekta Giancarlo Zemę budynek ma mniej niż 100 m2, ale za to 4 m wysokości, duże okna i dwa balkony, co zapewnia dopływ naturalnego światła. Zapotrzebowanie energetyczne pokrywają panele fotowoltaiczne (4kWp), którymi pokryty jest cały dach. Sam dom ma jednak potrzeby energetyczne bardzo niskie, zaopatrzony jest bowiem w efektywny system grzewczy i chłodzący, mikro-wentylację, a także w automatyczny system zarządzania oświetleniem, klimatyzacją, temperaturą i dźwiękiem, który służy też do monitorowania zużycia gazu, wody i prądu.

Dom może być umieszczony na wodzie właściwie każdego naturalnego zbiornika wodnego, pod warunkiem, że woda jest spokojna. Deweloper oferuje także pełne umeblowanie, produktami wykonanymi z materiałów poddających się recyklingowi, dostarczanymi przez Origami Furniture, Luxyde, Giovanetti, LumineXence. Wnętrze może być zaprojektowane zgodnie z potrzebami kupującego – jako dom jednorodzinny, luksusowe lokum dla singla, restauracja czy sklep.

Redakcja reo.pl

źródło: EcoWatch i EcoFloLife

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here