Włochy zorganizują zawody Formuły E


Jeszcze nie wiadomo, które z rund zawodów Formuły E Championship odbędą się w Europie. Międzynarodowa Federacja Samochodowa FIA poinformowała jedynie, że jedna z nich zostanie zorganizowana przez Włochy. Bolidy wyjadą na ulice Rzymu. Potwierdzono także, że inna z rund będzie miała miejsce w Rio de Janeiro.

Formuła E Championship to zawody, w ramach których kierowcy superszybkich bolidów ścigają się w terenie miejskim. Pojazdy wykorzystywane podczas zmagań są oczywiście napędzane energią elektryczną. Zaplanowana na 2014 rok edycja Formuły E będzie pierwszą w historii. Wcześniej odbędzie się jednak kilka rund demonstracyjnych – informuje serwis samochodyelektryczne.org.

Zgodnie z oczekiwaniami federacji w wyścigach wystartuje ok. 10 zespołów, które wystawią ok. 20 kierowców. Większej liczby sportowców organizatorzy spodziewają się podczas kolejnej edycji zawodów w 2016 r. Pojazdy będą wypożyczane przez firmę Formuła E Holdings (FEH). Bolidy wyprodukuje koncern McLaren, jeden z najlepszych konstruktorów w Formule 1.

 

Redakcja reo.pl

źródło: Samochodyelektryczne.org

Formuła E Championship to zawody, w ramach których kierowcy superszybkich bolidów ścigają się w terenie miejskim, fot. Paul Krueger/CC BY 2.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here