Wkrótce założenia do noweli ustawy o OZE – wraca współspalanie


Założenia nowelizacji ustawy OZE mają w najbliższych dniachtrafić do konsultacji społecznych – wynika z informacji podanych przez “Rzeczpospolitą”.

 

W tym tygodniu rząd przedstawi założenia do nowelizacji ustawy o OZE. Konsultacje maja rozpocząć się już w połowie kwietnia, dzięki czemu ustawa mogłaby wejść w życie w lipcu – podaje “Rzeczpospolita”. W nowelizacji ustawy o OZE wprowadzone zostaną koszyki dlaposzczególnych technologii ubiegających się o wsparcie.

Czytaj także: PiS napisze ustawę o OZE od nowa

Jak pisze “Rzeczpospolita”, technologiami preferowanymimają być biogaz, geotermia oraz współspalanie węgla z biomasą z uwzględnieniemkogeneracji – technologia ta może opanować 60–70 proc. rynku do 2020 r.W przypadku biogazowni rząd widzi miejsce dla 200 projektów po 1 MW – informujegazeta.

O powrocie do wspierania wpółspalania mówił na posiedzeniu komisji sejmowej wiceminister energii Andrzej Piotrowski: – Chcę gorąco zaprotestować przeciw tezie, że współspalanie to błędna ścieżka, to jest jakiś mit (…). Jest torównoprawna metoda OZE, w tej chwili nowe instalacje dwie osobne ścieżki, równoprawnametoda OZE, w przypadku polskiej gospodarki ma ona głęboki sens, w tychgranicach w jakich mamy biomasę powinniśmy z niej korzystać – mówił.

 

 

REO.pl

Źródło: Aneta Wieczerzak-Krusińska / „Rzeczpospolita”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here