Wkrótce mija termin na składanie ofert w konkursie KIC InnoEnergy


Firmy pragnące zaoferować innowacyjne rozwiązanie wdziedzinie zrównoważonej energii mogą jeszcze zdążyć ze zgłoszeniem przedterminem 4 kwietnia 2016 r.

 

Firma KIC InnoEnergy, będąca platformą wspierającą innowacje w sektorzezrównoważonej energii w całej Europie, ogłosiła w styczniu „Nabór na składanieinnowacyjnych wniosków na rok 2016”. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeńupływa już wkrótce, gdyż wszystkie propozycje muszą być złożone do 4 kwietnia2016 r.

 

Tegoroczny „Nabór KIC InnoEnergy”, skierowany do firm europejskich –start-upów, przedsiębiorstw z sektora MŚP lub większych firm, które realizują innowacyjne projekty w dziedziniezrównoważonej energii na etapie badawczo-rozwojowym – spotkał się zpozytywnym odzewem.

 

Na „Nabór KIC InnoEnergy” odpowiedziały już 492 innowacyjne firmy z całejEuropy, zgłaszając zainteresowanie udziałem w konkursie. Ponadto, na dwawebinaria organizowane w celu wyjaśnienia zasad udziału w programiezarejestrowało się ponad 500 chętnych, co świadczy o znaczeniu tegoprzedsięwzięcia dla społeczności innowatorów w dziedzinie energetyki.

Tworzenie innowacji w dziedzinie zrównoważonej energii jest obecnie jeszcze ważniejsze niż kiedykolwiek dotąd

Po oficjalnym zakończeniu przyjmowania zgłoszeń 4 kwietnia 2016 r., najbardziej obiecującywnioskodawcy zostaną poproszeni o przedstawienie swoich propozycji dwómkomisjom oceniającym KIC InnoEnergy. Kandydaci, których propozycje zostanąprzyjęte, ogłoszeni zostaną 31 maja i rozpoczną wtedy wspólnie z KICInnoEnergy działania zmierzające do wprowadzenia swoich innowacji na rynek.

 

– Tworzenie innowacji w dziedzinie zrównoważonej energii jest obecniejeszcze ważniejsze niż kiedykolwiek dotąd. Przed światem stoi potrójne wyzwanie– musimy zredukować emisję zanieczyszczeń, znaleźć alternatywy dla malejącychzasobów paliw kopalnych i zapewnić dostawy energii bez uszczerbku dlabezpieczeństwa – powiedział Diego Pavia, dyrektor naczelny KIC InnoEnergy. – Organizowanyprzez KIC InnoEnergy konkurs na najlepsze innowacyjne rozwiązania zainspirowałwiele uwieńczonych sukcesem przedsięwzięć. W minionych latach wybieraliśmy najbardziejobiecujące koncepcje i dzięki pomocy sieci specjalistów KIC InnoEnergy widzimyteraz, jak te innowacje rozwijają się i dojrzewają do tego, aby przyczynić siędo znacznych postępów na rynku energetycznym – dodał.

 

 

mat. pras.

fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here