Wielkopolska: Farma wiatrowa EDP Renewables uruchomiona

EDP Renewables, jeden z największych na świecie wytwórców energii z wiatru, uruchomił farmę wiatrowej Pawłowo w gminie Gołańcz w Wielkopolsce. To trzecia farma wiatrowa EDPR w Polsce.

EDP Renewables uruchomił swoją trzecią w Polsce farmę wiatrową. Inwestycja zlokalizowana jest w gminie Gołańcz w Wielkopolsce. Spółka posiada już dwie farmy wiatrowe: w Margoninie i w Korszach.

Farma w Gołańczy składa się z 53 elektrowni, każda o mocy 1,5 MW. Jak informuje EDPR, energia elektryczna wytworzona w wiatraków zasili do 80 tys. gospodarstw domowych.

„Farma wiatrowa Pawłowo przyczyni się do realizacji zobowiązań Polski wobec UE dot. rozwoju odnawialnych źródeł energii. Wzmocni też bezpieczeństwo energetyczne kraju i przyczyni się do zmniejszenia szkodliwych emisji CO2, NOx i pyłu” – czytamy w komunikacie prasowym.

Inwestycja w gminie Gołańcz poprawiła również lokalną infrastrukturę drogowej. Podczas prac przygotowawczych do budowy farmy wiatrowej wyremontowano w sumie ok. 27 km lokalnych dróg. Jak zapewnia EDPR, funkcjonowanie farmy wiatrowej będzie również prowadzić do ożywienia aktywności gospodarczej w regionie i zapewnienia dodatkowego dochodu dla samorządu i właścicieli gruntów.

 

Redakcja reo.pl
 

Farma wiatrowa, fot. sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here