Wielka Brytania chce ograniczyć sprzedaż samochodów spalinowych


Rząd WielkiejBrytanii chce od 2040 roku zakazać sprzedaży nowych samochodów na benzynę idiesel. To część opracowywanego przez planu na rzecz czystego powietrza.

Wielka Brytania chce pozbyć się samochodów benzynowych i zsilnikami diesla, by ograniczyć emisję tlenków azotu, stanowiącą zagrożenie dlazdrowia publicznego. Zgodnie z przedstawionym przez rząd planem zakazsprzedaży nowych spalinowych samochodów ma obowiązywać od 2040 roku.

„Słaba jakość powietrza jest największym zagrożeniem dlazdrowia publicznego w Wielkiej Brytanii, dlatego rząd chce podjąć zdecydowanedziałania w możliwie najkrótszym czasie” – zapowiedział rzecznik rządu

Czytaj także: Francja bez węgla, z elektrycznymi autami

Na podobny krok zdecydowała się wcześniej Francja, która do 2050 roku mastać się neutralna węglowo. Zgodnie z planem, oprócz zamknięcia 5 istniejącychelektrowni węglowych, jak najszybszego zaprzestanie wydawania nowych pozwoleńna wydobycie paliw kopalnych i korzystania z węgla do produkcji energii elektrycznejdo 2020 roku, do 2040 roku ma obowiązywać zakaz korzystania z aut spalinowych ina gaz. Do tego czasu wszystkie sprzedawane samochody mają być napędzane elektryczne.

REO.pl

fot. Pixabay

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here