Wielka Brytania: 40% firm rozważa wyjście z rynku fotowoltaicznego


Cztery na 10 brytyjskich firm rozważa wyjście z rynku fotowoltaicznegoze względu na rządowe zmiany w systemie wsparcia – wynika z badania przeprowadzonegoprzez PwC i brytyjskie stowarzyszenie branży fotowoltaicznej Solar TradeAssociation (STA).


Tymczasem jeden na ośmiu respondentów szuka możliwości inwestowaniaza granicą, szczególnie w Afryce i Ameryce Północnej.

 

Liczba miejsce pracy w sektorze energetyki słonecznej wWielkiej Brytanii zmniejszyła się o jedną trzecią w ciągu roku. 238 badanychfirm  zatrudnia obecnie 3665 osób. Wubiegłym roku było to 5362 osób. Około 30% firm spodziewa się dalszych zwolnieńpracowników w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Raport wskazuje na ryzyko utratynawet 12500 miejsc pracy.

 

Wielka Brytaniawkroczyła w okres wysokiej niepewności po głosowaniu w sprawie Brexit, aczkolwiekczarne chmury zawisły nad branżą jeszcze przed referendum, wynika zraportu.

Szacuje się, że ostatnie obniżenie taryf gwarantowanych wWielkiej Brytanii, przełoży się na spadek zainstalowanych systemówfotowoltaicznych do poziomu poniżej 300 MW, przy średniej 1 GW w ciąguostatnich pięciu lat.  

REO.pl

fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here