Widok Energia nie nabędzie na razie udziałów spółki Widok OZE z powodu braku stabilności w segmencie OZE

Spółka Widok Energia rozwiązała umowę nabycia spółki Widok OZE, przygotowującej projekt budowy zakładu granulacji biomasy na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Po ustabilizowaniu się sytuacji na rynku biomasy i w branży Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) może powrócić do transakcji – wynika z informacji przekazanej przez Widok Energia.

– Widok Energia informuje, że rozwiązał umowę dotyczącą nabycia udziałów w spółce Widok OZE Sp. z o.o., po podwyższeniu kapitału w tej spółce – podała firma, która obecnie [piątek 9 września] nie posiada udziałów w Widok OZE.

WE podała jednak, że umowa dotycząca nabycia udziałów w Widok OZE Sp. z o.o. może zostać zrealizowana po ustabilizowaniu się sytuacji na rynku biomasy i w branży OZE.

Widok OZE, w związku z sytuacją prawną i koniunkturą na rynku OZE przesunął na I kwartał 2014 roku realizację projektu polegającego na budowie Zakładu Granulacji Biomasy na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Grupa Widok Energia posiada obecnie dwa zakłady granulacji biomasy zlokalizowane w północnej Polsce. Przejęty w maju 2012 r. zakład granulacji biomasy znajduje się w Worowie woj. zachodniopomorskim, a drugi zakład zlokalizowany jest w Koniecwałdzie na Żuławach.

 

Marcin Zaremba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here