Wicepremier Piechociński o polsko-duńskiej współpracy gospodarczej

Efektywność energetyczna, budowanie gospodarki niskoemisyjnej oraz kształtowanie „smart cities”, to główne tematy debaty „Inteligentne i Efektywne Energetycznie”. Spotkanie z udziałem JKW Następcy Tronu Królestwa Danii, Księcia Fryderyka oraz wicepremiera, ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego, odbyło się 13 maja 2014 r. w MG.

Wicepremier Piechociński zwrócił uwagę, że Dania jest europejskim liderem w sektorze energii odnawialnej i wiele rozwiązań technicznych oraz regulacyjnych może stanowić wzór dla innych krajów. – Duńskie społeczeństwo jest doskonałym przykładem, jak skutecznie chronić środowisko, budując sektor zielonej gospodarki – powiedział.

W opinii wicepremiera Polska powinna czerpać z duńskich doświadczeń w zakresie energii, nowych technologii i innowacji. – Jeszcze przez wiele lat będziemy korzystać z tradycyjnych źródeł energii. Jednocześnie jednak rozwijamy u siebie także sektor nowych technologii, bo najlepsza energia, to energia zaoszczędzona – ocenił. – Chcemy oprzeć rozwój naszej gospodarki na wiedzy i innowacjach oraz efektywnym wykorzystaniu zasobów – dodał.

Redakcja reo.pl

źródło: MG
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here