Wiceminister Antoniszyn-Klik na posiedzeniu World Energy Council w Berlinie: wewnętrzny rynek energii priorytetem

– Ukończenie tworzenia wewnętrznego rynku energii jest dla Polski priorytetem. To także jeden z fundamentów konkurencyjnej gospodarki oraz gwarant pewnych i stabilnych dostaw energii – powiedziała podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik podczas posiedzenia World Energy Council. Spotkanie odbyło się 30 września 2014 r. w Berlinie.

Wiceminister podkreśliła, że ważnym elementem dalszej integracji w ramach wspólnego rynku energii jest rozwój odpowiedniej infrastruktury umożliwiającej handel energią elektryczną na połączeniach transgranicznych. – Tylko wtedy możliwe będzie bezpieczne wykorzystanie dostępnej infrastruktury i stworzenie potencjału dla efektywnej wymiany energii elektrycznej. Jest to szczególnie istotne w kontekście dynamicznego wzrostu produkcji energii z OZE w regionie Europy Środkowo-Wschodniej – powiedziała.

Dodała również, że ze względu na dużą zależność gazową niektórych gospodarek unijnych konieczna jest głęboka analiza wszelkich rozwiązań mających na celu dywersyfikację dostaw surowców energetycznych. – W tym kierunku tez zmierza propozycja Unii energetycznej przedstawiona przez Polskę wiosną bieżącego roku – powiedziała wiceminister Antoniszyn-Klik.

MG
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here