Wiatr da aż 65% energii potrzebnej Niemcom?


Według kwietniowego raportu Instytutu Fraunhofera ds. Energetyki Wiatrowej i Technologii Systemów Elektroenergetycznych (IWES), lądowa energetyka wiatrowa może zaspokoić 65% zapotrzebowania na energię elektryczną w Niemczech.

Niemcy od dawna przodują w europejskich rankingach zainstalowanych mocy energii wiatrowej. Jednak już tylko 2% obszaru tego kraju może być jeszcze zapełnione wiatrakami. IWES obliczyło, że taka powierzchnia wystarczy naewt na 198 GW łącznej mocy, co zapewniłoby roczną produkcję energii elektrycznej na poziomie 390 TWh, przy ogólnokrajowym całkowitym zapotrzebowaniu na energię elektryczną wynoszącym 600 TWh rocznie.

Czy oznacza to, że energia ze źródeł odnawialnych z powodzeniem zastąpi w Niemczech energię jądrową? Niemieckie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (BWE) podaje, że elektrownie atomowe w 2010 roku dostarczyły zaledwie 140 TWh potrzebnej Niemcom energii.

Raport został przygotowany przez Instytut Fraunhofera na zamówienie Niemieckiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej (BWE).

Redakcja reo.pl

źródło: elektroonline.pl, PSEW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here