WFOŚiGW w Olsztynie podpisał pierwszą umowę w ramach „Prosumenta”


W piątek 20 marca w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie podpisano pierwszą umowę w ramach programu „Prosument na Warmii i Mazurach”. Nowa instalacja OZE powstanie na budynku przy ul. Grudziądzkiej w Iławie.

Głównym założeniem programu „Prosument” jest produkcja energii w pierwszej kolejności na własne potrzeby, a wytworzona nadwyżka może być sprzedawana do sieci. „Prosument” umożliwia osobom fizycznym, wspólnotom i spółdzielniom mieszkaniowym zakup i montaż mikroinstalacji wykorzystujących OZE do produkcji energii elektrycznej lub energii elektrycznej i cieplnej. Z takiej okazji skorzystali państwo Ziółkowscy z Iławy, którzy postanowili na swoim dachu zainstalować panele fotowoltaiczne.

Jak informuje WFOŚiGW, na budynku w Iławie powstanie instalacja składająca się z 28 paneli fotowoltaicznych, których łączną moc określono na 7 kW. Na ten cel beneficjent pozyskał ponad 48 tys. zł, z czego 19 tys. zł to dotacja, a pozostałą kwotę 29 tys. zł stanowi pożyczka, której oprocentowanie wyniesie 1 proc. Instalacja ma rozpocząć produkcję prądu jeszcze w kwietniu.

 

W tej chwili w WFOŚiGW w Olsztynie rozpatrywane są kolejne wnioski w ramach Prosumenta. Niebawem zostaną podpisane kolejne umowy z beneficjentami

Redakcja reo.pl

fot. freeimages.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here