WFOŚiGW w Olsztynie dofinansuje projekt fotowoltaiczny

W Olsztynie powstanie farma fotowoltaiczna o mocy 600 kW. Za jej budowę odpowiedzialna jest Grupa Eko Park. Projekt zostanie dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW).

W poniedziałek, 30 lipca, spółka Grupa Eko Park podpisała umowę o dofinansowanie z WFOŚiGW w Olsztynie na budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 600kW. Inwestycja będzie realizowana w najbliższym czasie obrębie miasta Olsztyn.

Umowę na dofinansowanie inwestycji fotowoltaicznej o mocy 920 kW podpisała także spółka zależna GEP – Eko Park IX.

Grupa Eko Park jest firmą z branży OZE, specjalizującą się w rozwijaniu projektów farm wiatrowych, prowadzi również kilkadziesiąt projektów farm fotowoltaicznych w całym kraju. Poprzez spółkę zależną – Sagittarius Solutions Sp. z o.o. jest operatorem farmy wiatrowej 7,5MW w gminie Raciążek. Grupa Eko Park jest w trakcie przekształcania formy prawnej na spółkę akcyjną oraz tworzenia grupy kapitałowej, która będzie składała się z kilkunastu spółek zależnych. Firma Grupa Eko Park w najbliższym czasie planuje budowę kolejnych farm wiatrowych oraz debiut na rynku giełdowym New Connect.

Redakcja reo.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here