Węgiel ważny dla prezydenta elekta


Dobre relacje z Niemcami będą w dużym stopniu zależeć od tego, czy nasi zachodni sąsiedzi zgodzą się dostosować politykę klimatyczno-energetyczną do polskich warunków – wynika ze słów Krzysztofa Szczerskiego, przyszłego ministra ds. zagranicznych w kancelarii prezydenta elekta.

Z informacji podanych przez „Rzeczpospolitą” wynika, że dobre relacje przyszłego prezydenta z Niemcami będą zależne od spełnienia czterech warunków, m.in. dostosowania polityki klimatyczno-energetycznej do warunków polskiej energetyki – chodzi o ochronę węgla.

Jak podkreślał w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Krzysztof Szczerski, Polska będzie reformować energetykę, ale „nie pod dyktando, które uniemożliwi rozwój kraju”.

Prezydent elekt przekonywał już wcześniej, że pakiet klimatyczny godzi w oparte na węglu bezpieczeństwo energetyczne Polski. Andrzej Duda podczas kampanii prezydenckiej, w Katowicach, podkreślał, że zasoby węgla kamiennego szacuje się na 200 lat, dlatego jego wydobycie w Polsce powinno być podtrzymane, choć niezbędne będą działania naprawcze w sektorze węgla kamiennego, polegające na poprawie jakości wydobycia.

Redakcja reo.pl
 

fot. oatsy40/CC BY 2.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here