W woj. zachodniopomorskim powstała nowa farma wiatrowa


Firma MDI S.A. od ponad dekady wykonująca infrastrukturę budowlaną pod największe farmy wiatrowe w Polsce w charakterze Generalnego Wykonawcy lub Inwestora Zastępczego, zrealizowała kolejną inwestycję w formule pod klucz (zaprojektuj, zakup i wybuduj) w Kłodkowie, składającą się z 4 turbin Gamesa, na 100 m wieżach, każda o mocy 2 MW. Zespół elektrowni zlokalizowany jest w województwie zachodniopomorskim, powiecie gryfickim, gminie Trzebiatów.

Jest to kolejna inwestycja w odnawialne źródła energii, która przyczyni się do wypełnienia zobowiązań Polski w zakresie udziału tzw. zielonej energii w bilansie energetycznym państw członkowskich UE na rok 2020.

Na poziomie regionalnym i lokalnym będzie generowała dodatkowe przychody dla samorządu lokalnego z tytułu podatku od nieruchomości oraz dodatkowe przychody dla właścicieli gruntów.

Realizacja ta została dobrze przyjęta przez lokalnych mieszkańców. Jednym z powodów było korzystanie w procesie budowy z lokalnych małych i średnich przedsiębiorstw obsługujących przedsięwzięcie jako podmioty podwykonawcze.

Redakcja reo.pl
 

fot. MDI

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here