W woj. podlaskim R.Power zbuduje elektrownię PV

R.Power (dawniej AMB Energia Wytwarzanie), inwestor zaangażowany w powstanie Podlasie Solar Park, rozpoczyna kolejną inwestycję – budowę elektrowni o mocy 1,0 MWp, w miejscowości Zagroby-Zakrzewo w gminie Zambrów. Planowany termin zakończenia prac to czerwiec 2015 roku.

– R.Power jest obecnie niekwestionowanym liderem rynku fotowoltaiki w Polsce, zarówno pod względem zainstalowanych mocy, jak i liczby przygotowywanych projektów. Jest to efektem wieloletnich konsekwentnych działań i akceptacji ryzyka, które podjęliśmy już w roku 2012. Dzięki przyjęciu (w marcu 2015 r.) ustawy o odnawialnych źródłach energii, jesteśmy w stanie kontynuować ten kierunek i realizować naszą strategię. W pierwszej połowie roku 2015 spółka zamierza pozyskać mniejszościowego inwestora finansowego, co pozwoli przyspieszyć dalszą ekspansję na rynku PV w Polsce – mówi Przemysław Pięta, prezes Zarządu R.Power.

R.Power Sp. z o.o. rozwija od blisko trzech lat projekty elektrowni słonecznych na terenie całej Polski. Spółka zajmuje się kompleksowym przygotowaniem projektów pod kątem wymogów administracyjnych i technicznych, doprowadzeniem ich do etapu realizacji, jak i dalszym zarządzaniem elektrownią, utrzymaniem ruchu i maksymalizacją produkcji. Obecnie portfel Spółki obejmuje ponad 130 projektów fotowoltaicznych na różnym etapie rozwoju i jest stale powiększany o kolejne lokalizacje. W portfelu spółki znajdują się także projekty elektrowni wiatrowych.

Elektrownia fotowoltaiczna o mocy 1,0 MWp, zlokalizowana w miejscowości Zagroby-Zakrzewo w gminie Zambrów (woj. podlaskie) ma zostać zbudowana do czerwca 2015 roku.

Redakcja reo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here