W Warszawie otwarto elektrownię słoneczną


W piątek w warszawskim Wawrze uroczyście otwarto elektrownię słoneczną Ekowawer o mocy 100 kW. Fotowoltaiczną instalacje dachową zamontowano na budynkach magazynowo-biurowych firmy Plastoma. Elektrownia słoneczna EkoWawer jest częścią projektu innowacyjnego modelu biznesowego polegającego na produkcji energii elektrycznej, ciepła i chłodu w miejscu ich zużywania.

Inwestycja powstała w odpowiedzi na oczekiwania najemców powierzchni biurowo-magazynowych, którzy wybierając odpowiednią lokalizację na prowadzenie działalności gospodarczej, szukają przede wszystkim budynków zapewniających pełen komfort użytkownikom i niedrogich w eksploatacji. Realizatorem i inwestorem jest firma Plastoma z Wawra, która już zapowiada kolejne projekty budowlane z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii (OZE).

– W dzisiejszych czasach potencjalni najemcy powierzchni biurowo – magazynowych kierują się przede wszystkim względami ekonomicznymi, ale istotna dla nich jest także troska o środowisko naturalne, a także innowacyjne rozwiązania technologiczne poprawiające wizerunek firmy. We wprowadzonym przez nas rozwiązaniu i zastosowaniu instalacji trigeneracyjnej możliwe będzie także wytwarzanie energii elektrycznej. Na tym etapie planowane jest częściowe wykorzystanie i pokrycie potrzeb energetycznych nowo wybudowanej hali magazynowo-biurowej – mówi Michał Żydek, właściciel Plastomy.

Generalnym wykonawcą instalacji była firma Solartech Invest S.A. Projektem zarządzało Stowarzyszenie EkoWawer.

 

Redakcja reo.pl

Elektrownia słoneczna w Wawrze, fot. Plastoma

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here