W Warszawie o funduszach norweskich i EOG

Jakie formy wsparcia finansowego oferują fundusze norweskie i EOG? Co udało się osiągnąć i jakie będą efekty dotychczas rozpoczętych przedsięwzięć środowiskowych? To tematy międzynarodowej konferencji Razem ku zielonej przyszłości – fundusze norweskie i EOG w sektorze środowiska, która odbyła się 1 października w Warszawie.

Fundusze norweskie i EOG stanowią znaczący wkład w ochronę środowiska w Polsce – powiedział podczas uroczystej inauguracji Marcin Korolec, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, pełnomocnik rządu ds. polityki klimatycznej. Wszystkie projekty środowiskowe finansowane z funduszy norweskich charakteryzują się wysoką jakością i osiągają ambitne cele środowiskowe. Przykładem jest „Program Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii”, w którym wyłonione projekty pozwolą na ograniczenie redukcji CO2 o ponad 90 tys. ton rocznie czyli o 20 proc. więcej niż pierwotnie planowano – podkreślił minister Korolec.

Konferencja była okazją do wymiany doświadczeń oraz wzmacniania współpracy pomiędzy Polską a przedstawicielami państw darczyńców. W konferencji udział wzięli polscy beneficjenci, a także przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Ambasady Norwegii w Polsce, Biura Mechanizmów Finansowych w Brukseli, Ministerstwa Klimatu i Środowiska w Norwegii, Krajowego Urzędu ds. Energetyki w Islandii oraz goście z innych krajów korzystających z funduszy norweskich i EOG.


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here