W Sejmie posłowie debatowali o ustawie krajobrazowej

W środę posłowie wysłuchali sprawozdania połączonych komisji: infrastruktury, kultury i środków przekazu oraz samorządu terytorialnego i polityki regionalnej dotyczącego prezydenckiego projektu ustawy o ochronie krajobrazu. Kluby – oprócz PO, która zapowiedziała poparcie projektu – uzależniły swoje głosy od wprowadzenia zgłoszonych poprawek.

Połączone komisje infrastruktury, kultury i środków przekazu oraz samorządu terytorialnego i polityki regionalnej zarekomendowały posłom uchwalenie ustawy o ochronie krajobrazu. Jednak oprócz klubu PO, który zapowiedział poparcie projektu, żaden z pozostałych klubów nie określił jasnego stanowiska, uzależniając swoje poparcie od wprowadzenia zgłaszanych poprawek.

Prezydencki projekt ustawy o ochronie krajobrazu wzbudził duże kontrowersje w środowisku inwestorów wiatrowych. Wprowadzona do projektu poprawka zakładała stworzenie pojęcia „dominanty przestrzennej”, co mogłoby prowadzić do ogromnych utrudnień w lokalizacji elektrowni wiatrowych. Podkomisja zrezygnowała jednak z wprowadzania do ustawy tego pojęcia.

Redakcja reo.pl

źródło: cire.pl za PAP
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here