W New Delhi rozpoczął się 13 Szczyt Zrównoważonego Rozwoju

Wczoraj, 31 stycznia w New Delhi rozpoczął się 13 Szczyt Zrównoważonego Rozwoju (TERI’s Delhi Sustainable Development Summit). W spotkaniu udział bierze Marcin Korolec, minister środowiska.

Spotkanie w New Delhi poświęcone jest rezolucjom zawartym w dokumencie “The Future We Want”, przyjętym w trakcie ubiegłorocznego Szczytu Ziemi Rio+20. Podczas spotkania omawiane będą między innymi kwestie związane z adaptacją do zmian klimatu oraz zielonym rozwojem gospodarczym opartym o technologie środowiskowe.

W trakcie szczytu w New Delhi minister Korolec będzie także rozmawiał o przygotowaniach do Konferencji ONZ w Sprawie Zmian Klimatu COP19, która odbędzie się w Warszawie w dniach od 11 do 22 listopada br. Pierwsze spotkanie w tej sprawie odbyło się już wczoraj, z Ministrem Środowiska i Lasów Republiki Indii, Jayanthi Natarajan.

Szczyt Zrównoważonego Rozwoju w New Delhi jest organizowany cyklicznie począwszy od 2001 roku. Przez 12 lat istnienia stał się jednym z najważniejszych forów służących wymianie wiedzy i doświadczeń w obszarze zrównoważonego rozwoju. Co roku w wydarzeniu uczestniczą przedstawiciele rządów, biznesu i nauki. Spotkanie potrwa do 2 lutego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here