W maju rozpoczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju

W tym roku Polska po raz pierwszy włączyła się w ogólnoeuropejską inicjatywę pn. Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju. Jej głównym zadaniem jest inicjowanie działań promujących i wspierających stosowanie zasad zrównoważonego rozwoju we wszystkich jego aspektach. Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju potrwa od 30 maja do 5 czerwca.

Inicjatywa jest skierowana do obywateli i podmiotów zarówno z sektora państwowego, jak i prywatnego, m.in. agencji rządowych, samorządów, ośrodków badawczych, instytucji edukacyjnych, muzeów, przedsiębiorstw oraz organizacji pozarządowych.

Aby wziąć udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Rozwoju (ETZR), należy zaproponować działanie, które swoim zakresem obejmie co najmniej jeden z aspektów zrównoważonego rozwoju – gospodarczy, społeczny lub środowiskowy. Pomysł na konferencję, wystawę, projekt filmowy, działanie społeczne, inicjatywę biznesową, projekt edukacyjny itp. należy zarejestrować na europejskiej platformie http://www.esdw.eu, a następnie zrealizować w dniach 30 maja – 5 czerwca.

– Udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Rozwoju to szansa na promocję zachowań opartych na zrównoważonym rozwoju, a także czerpanie inspiracji i odnajdywanie rozwiązań, które w przyszłości zaowocują usprawnieniami w wielu aspektach codziennego życia. Kreatywność i zaangażowanie w dzisiejszych projektach mogą przyczynić się do wielkich zmian w przyszłości – mówi minister środowiska Maciej Grabowski.

Redakcja reo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here