W Łodzi ruszył nowy park naukowo-technologiczny


W Łodzi rozpoczął działalność Park Naukowo-TechnologicznyBrukowa Business Center. Z inicjatywy nowego parku od piątku do niedzieliodbędzie się pierwsza edycja Startup Sprint Łódź. Będą tu opracowywane nowerozwiązania z dziedzin m.in. zarządzania energią i efektywności energetycznej.

 

– Zmieniająca się rzeczywistość w obszarze zarządzaniaenergią oraz automatyki w życiu codziennym, nowo powstające potrzeby rynkoweoraz wyzwania związane z energoefektywnością – wszystko to wymaga wielunowatorskich rozwiązań w obszarach Smart Home i Smart City – mówi KarolinaJarniewicz z zespołu Inkubatora Elektrotechniki działającego w ramach parkuBrukowa Business Center. – Nowych rozwiązań nie da się tworzyć w odłączeniu odjuż działającego biznesu. Zbierając nasze doświadczenie i relacje z dojrzałymi przedsiębiorcami,chcemy wspierać tych, który dopiero zaczynają – dodaje Jarniewicz.

 

Jak zapewniają założyciele, celem przedsięwzięcia jestłączenie biznesu, nauki i młodych przedsiębiorców, a cały park wraz zinkubatorem powstały w odpowiedzi na potrzebę uzupełnienia oferty rynkowej nadynamicznie rozwijającym się rynku elektrotechnicznym. W kilkupoziomowymbudynku Brukowa Business Center przewidziano osobne miejsce dla firm, które jużdziałają na rynku, oraz dla młodych przedsiębiorców poszukujących miejsca dopracy.

 

Poza pomieszczeniami dla firm, w obiekcie znalazło się takżemiejsce na organizację wydarzeń oraz laboratoria z zakresu oświetlenia,elektrotechniki i elektroniki, a także przestrzeń badawcza umożliwiającaweryfikowania stopnia szczelności projektowanych urządzeń zarówno w zakresieochrony przed wnikaniem wody jak i pyłu. Prototypowe elementy projektowanychurządzeń można wydrukować na drukarce 3D.

 

– Tym, którzy stawiają pierwsze kroki w biznesie oraz tym,którym uda się nas przekonać do siebie pomysłem i zapałem do działania –infrastruktura parku zostanie udostępniona nieodpłatnie – mówi MichałZakrzewski z Inkubatora Elektrotechniki. – Twórcy projektów wpisujących się wobszary związane z szeroko pojętą elektrotechniką dostaną dodatkowo wsparcie wpostaci kontaktów do firm działających w branży od lat i ludzi, którzy wiedzą oniej niemal wszystko – dodaje.

 

Z inicjatywy parku Brukowa Business Center w Łodzi odbędziesię trzydniowy Startup Sprint: trzydniowe wydarzenie, w trakcie którego wspieraniprzez mentorów uczestnicy rozwijają swoje idee biznesowe lub prosperującefirmy. Uczestnicy Sprintu będą mieli okazję zasięgnąć wiedzy m.in. dotyczącejsprzedaży, finansowania projektu, relacji z mediami, marketingu i aspektówprawnych. Efekty swojej pracy zaprezentują przed jury oraz inwestorami. Podobneimprezy miały wcześniej miejsce m.in. w Poznaniu, Gdańsku, Krakowie iKatowicach.

 

Wśród mentorów Startup Sprint Łódź znajdą się m.in.:Arkadiusz Piechocki z SpeedUp Venture Capital Group, Michał Olszewski z StarterRocket, Karolina Liberka z Marketingu w Praktyce, Jasiek Kowalski z CoWalski –Aleja inspiracji, Zbigniew Klepacz z Klepacz Wąsik Wójcik Radcowie Prawni,Tomasz Kolinko z AppCod.es, Radosław Szczygieł z Radek Szczygieł Design, FilipMiłoszewski z Listonic, Marta Bellon z Business Insider Polska, PrzemysławPomykalski z Uniwersytetu Łódzkiego, Przemysław Turowski z Brukowa BusinessCenter, Anna Szwiec z Sabre Poland oraz Magdalena Wysocka z NaspersClassifieds.

 

Organizatorem Startup Sprint Łódź jest parknaukowo-technologiczny Brukowa Business Center oraz działający w jego ramachInkubator Elektrotechniki. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody, m.in.weekendowy pobyt w Karpaczu dla zwycięskiego zespołu. Udział w wydarzeniu jestbezpłatny.

 

Park Naukowo-Technologiczny Brukowa Business Center tokolejny tego typu obiekt w Łodzi. Już od kilku lat w tym samym mieście działaŁódzki Regionalny Park Naukowo-Technologiczny „Technopark Łódź”, przy którym wstyczniu br. otwarto centrum badawcze BioNanoPark.

 

 

PAP

fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here