USA wspierają energetykę wiatrową w Wietnamie


Amerykańska Agencja Handlu i Rozwoju przyznała dotację firmie budującej 300-MW morską farmę wiatrową Bac Lieu w Wietnamie.

Dodatkowy zastrzyk finansowy zostanie przeznaczony na opracowanie studium wykonalności. Zbadane zostaną zasoby wiatru i możliwej do pozyskania energii, skontrolowane zostaną grunty, kosztorysy budowlane i plany finansowe. Amerykańska Agencja Handlu i Rozwoju zapewnia, że dotacja to tylko kolejne działanie wśród wielu udanych wspólnych inwestycji w obszarze energetyki wiatrowej w Wietnamie.

Prowincja Bac Lieu znajduje się w południowej części Wietnamu, w regionie Delty Mekongu. Region ten posiada bardzo duży potencjał rozwoju energetyki wiatrowej dzięki długiemu wybrzeżu i licznym wyspom. Budowa farmy wiatrowej Bac Lieu podzielona jest na trzy fazy. Obecnie trwa faza druga, której zakończenie przewidziane jest na połowę 2016 r. Dofinansowanie od Amerykanów będzie dotyczyło fazy trzeciej.

Wietnam posiada obecnie około 48 farm wiatrowych, o łącznej mocy ok. 5000 MW Zgodnie z planami rozwoju OZE w tym kraju, do 2020 roku energia wiatrowa ma generować 1000 MW mocy.

Redakcja reo.pl

fot. DECCgovuk/CC BY-ND 2.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here