URE: Na obniżkę cen energii zgadzają się 2 z 4 wezwanych do korekty spółek obrotu

Urząd Regulacji Energetyki (URE), po wezwaniu do korekty taryf czterech spółek obrotu, otrzymał tylko dwa skorygowane wnioski taryfowe które zgadzają się obniżyć ceny energii – wynika z wypowiedzi Agnieszki Głośniewskiej.

 

– Dwa przedsiębiorstwa przedstawiły wnioski, które oznaczają obniżki cen – podała TVNCNBC, cytując rzecznik URE Agnieszkę Głośniewską.

Rzecznik poinformowała też, że wszyscy sprzedawcy energii odpowiedzieli URE na wezwanie w sprawie korekty taryf.

Do korekty wcześniejszych taryf nie zakładających obniżek cen energii od 1 lipca wezwał prezes URE Marek Woszczyk, który chce aby obniżka cen była kilkuprocentowa.

W ubiegły poniedziałek do URE trafiły pierwotne wnioski taryfowe od wszystkich tzw. sprzedawców z urzędu, których urząd wezwał do przedstawienia zmian cen energii, czyli od PGE, Taurona, Enea i Energa. Wszystkie firmy chciały wtedy utrzymania cen.

W swojej decyzji pod koniec grudnia URE zatwierdził taryfy dla tzw. spółek obrotu z utrzymaniem ich cen do połowy 2013 roku na poziomie 2012 roku.

Analitycy Domu Maklerskiego BZWBK uważają, że redukcja cen energii w taryfie G dla indywidualnych odbiorców energii wydaje się uzasadniona, gdyż spółki obrotu istotnie obniżyły koszty dzięki spadkowi cen energii w hurcie i kolorowych, w tym zielonych certyfikatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here