URE: 62 MW nowych mocy OZE w pierwszej połowie 2017 r.


Jak wynika z danychopublikowanych przez Urząd Regulacji Energetyki, w I półroczu 2017, krajowy potencjałodnawialnych źródeł energii wzrósł o 62,49 MW. Na ten wynik złożyły się głównieelektrownie na biomasę, których moc wzrosła o 42,16 MW.

 

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2017 r. w rejestrze URE potencjałelektrowni wiatrowych wzrósł o 17 MW, elektrowni biogazowych o 1,61 MW orazelektrowni słonecznych o niemal 3 MW.
Warto przy tym zaznaczyć, że w analogicznym okresie ubiegłego roku inwestycje wfarmy wiatrowe przyczyniły się do dużego przyrostu źródeł OZE. Wtedy powstałyelektrownie wiatrowe o łącznej mocy 1,078 GW. Także źródła biomasowe wpierwszym półroczu 2016 roku odnotowały wyraźnie większy przyrost mocy niż wtym roku, bo 150 MW.
W I półroczu 2017 r. zmniejszeniu uległa zaś zainstalowana moc w elektrowniachwodnych – niespełna 1,3 MW.

Dane opublikowane przez URE obejmują instalacje, któreuzyskały koncesję na wytwarzanie energii elektrycznej, wpis do rejestrudziałalności regulowanej prowadzonego przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki(rejestr wytwórców energii w małej instalacji), wpis do rejestru działalnościregulowanej prowadzonego Prezesa Agencji Rynku Rolnego (rejestr wytwórcówbiogazu rolniczego) i mikroinstalacje wnioskujące o wydanie świadectwpochodzenia.

REO.pl

fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here