TGE: Będą nowe indeksy cenowe dla zielonych certyfikatów

Towarowa Giełda Energii S.A. od 30 kwietnia br. rozpocznie publikację nowych indeksów dla zielonych certyfikatów na Rynku Praw Majątkowych. Do publikowanego indeksu z transakcji sesyjnych OZEX_A zostaną dodane: OZEX_A_TP z transakcji pozasesyjnych oraz OZEX_A_POLPX – uwzględniający obrót sesyjny i pozasesyjny.

– W związku z potrzebą skorygowania systemu wsparcia OZE przeprowadziliśmy szereg spotkań z przedstawicielami branży i członkami Rejestru Świadectw Pochodzenia. W odpowiedzi na sugestie rynku przygotowaliśmy dodatkowe indeksy lepiej obrazujące sytuację w OZE. Dzięki temu uczestnicy rynku będą mogli reagować na zachodzące zmiany, a tym samym skuteczniej planować inwestycje – powiedział Ireneusz Łazor, prezes Zarządu TGE.

Wolumen obrotu na Rynku Praw Majątkowych w pierwszym kwartale 2013 r. wyniósł 23,699 TWh – co stanowi wzrost o 31 proc rdr. W Rejestrze Świadectw Pochodzenia zarejestrowanych jest 1737 podmiotów. Od początku roku 2013 r. Towarowa Giełda Energii przyjęła 81 nowych członków.

Transakcje na Rynku Praw Majątkowych odbywają się codziennie od poniedziałku do czwartku – w poniedziałki i środy – pozasesyjne, we wtorki i czwartki – sesyjne. Wszystkie indeksy będą publikowane we wtorki i czwartki.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here