Tauron zaskoczony zawieszeniem negocjacji ws. Brzeszcz


W nawiązaniu do oświadczenia Spółki Restrukturyzacji Kopalń w sprawie bezterminowego zawieszenia negocjacji dotyczących sprzedaży części aktywów KWK Brzeszcze przedstawiciele Tauronu i jego spółki celowej RSG wyrazili zaskoczenie tym faktem, ponieważ negocjacje oraz rozmowy pomiędzy zarządem Tauron Polska Energia i SRK osiągnęły „etap pozwalający podpisać umowę przedwstępną, a następnie przystąpić RSG do negocjacji ze stroną społeczną”.

Oświadczenie:

W naszej ocenie przerwanie negocjacji jest niezrozumiałe, ponieważ stanowi realne zagrożenie dla podpisania umowy. Jest to decyzja jednostronna, która nie została przekazana nam wczoraj na zakończenie negocjacji.

Potwierdzamy, że jesteśmy gotowi do dalszych negocjacji, by sfinalizować transakcję, zgodnie z interesem wszystkich stron.

Przypominamy, że oferta przedstawiona przez RSG, spółkę celową założoną przez Tauron Polska Energia, w której, zgodnie z umową wspólników, udziały obejmą Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego, ZEW Niedzica i prawdopodobnie FTF Columbus, jest propozycją opartą o realia rynkowe, przygotowaną w oparciu o kompleksową, prowadzoną przez kilka miesięcy, także przez ekspertów zewnętrznych, analizę aktywów KWK Brzeszcze i zawiera m.in. propozycję realnych wielomilionowych inwestycji w zakładzie, które zagwarantują mu – po szybkim osiągnięciu zakładanego poziomu wydobycia – wieloletnie funkcjonowanie w oparciu o zasady rynkowe, a górnikom zapewnią bezpieczne miejsca pracy. Obecność kilku partnerów biznesowych – udziałowców RSG – jest gwarantem finansowania projektu na odpowiednim poziomie, jak również zbytu produktów kopalni. Oferta RSG została przygotowana również w oparciu o realne doświadczenia restrukturyzacyjne, jakie zdobyła Grupa Tauron w dwóch kopalniach: Sobieski w Jaworznie i Janina w Libiążu.

Zarządy: RSG, TAURON Polska Energia, MARR, ZEW Niedzica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here