Tauron: wpłynął pozew od spółki wiatrowej


Tauron poinformował o wpłynięciu pozwu spółki Gorzyce WindInvest o odszkodowanie w wysokości 39,7 mln zł za wypowiedzeniedługoterminowych umów na kupno energii elektrycznej i zielonych certyfikatów.

„Zarząd Tauron Polska Energia S.A. („Emitent”) informuje, żew dniu 20 lipca 2017 r. wpłynął do Emitenta pozew z dnia 29 czerwca 2017 r.Gorzyca Wind Invest sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przeciwko Emitentowi ozapłatę odszkodowania w kwocie 39,7 mln zł oraz ustalenie odpowiedzialności zaszkody, które mogą wyniknąć w przyszłości z czynów niedozwolonych, w tym zczynów nieuczciwej konkurencji, o wartości szacowanej przez spółkę powodową nakwotę 465,9 mln zł” – poinformował koncern.

Podstawą żądania pozwu jest wypowiedzenie przez spółkęzależną Tauronu Polska Energia – Pierwsza Kompania Handlowa umówdługoterminowych na zakup energii elektrycznej i praw majątkowych wynikającychze świadectw pochodzenia, do którego doszło w 2015 roku.

Gorzyce Wind Invest to tylko jeden z pozwów, które wysunęłagrupa Wind Invest. Łączna kwota przyszłej szkody poniesionej przez wszystkiespółki grupy ma wynosić 1 212,9 mln zł.

Czytaj także: Amerykański inwestor pozywa Tauron o 1,2 mld zł

Tauron niezmiennie uważa żądania swoich byłych kontrahentówza bezzasadne.

 

REO.pl

fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here