Szydło: zwolnić polskie górnictwo z danin


Prawo i Sprawiedliwość chciałoby czasowo zwolnić polskie górnictwo z płaconych danin – poinformowała podczas debaty wyborczej Beata Szydło, kandydatka tej partii na premiera. Podtrzymała też zapowiedzi o likwidacji podatku od kopalin płaconego przez KGHM.

– Zlikwidujemy podatek dla KGHM, bo to jest rzecz niebywała, że to przedsiębiorstwo jako jedyne w Polsce zostało specjalnym podatkiem obciążone – powiedziała podczas telewizyjnej debaty wyborczej Beata Szydło.

– I wprowadzimy też – trzeba przeprowadzić dyskusję, mam nadzieję, że będzie na ten temat możliwość – żeby zwolnić, czy przynajmniej przez jakiś czas, polskie górnictwo z tych danin, które musi płacić – dodała.

Kandydatka PiS na premiera nie podała więcej szczegółów. Kilka dni temu mówiła, że trzeba doprowadzić do tego, by wydobycie węgla było bardziej dochodowe. Prawo i Sprawiedliwość proponuje między innymi, by odciążyć wydobycie z danin na rzecz państwa. Chce też, by wprowadzić rozwiązanie wymuszające wykorzystywanie wydobywanego w Polsce węgla przez instytucje. Zdaniem Szydło jest zainteresowanie polskim węglem za granicą.

PAP

Beata Szydło, fot. Piotr Drabik/CC BY 2.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here