Światowi eksperci o rynku energii w Poznaniu

W dniach 10-13 maja w Poznaniu w ramachtzw. Energy Future Week odbędą się kongresy i konferencje, w ramach których spotkająsię przedstawiciele grup energetycznych oraz eksperci i praktycy z Polski,Europy i Stanów Zjednoczonych. Biznes, innowacje, problemy i wyzwania będągłównymi tematami spotkań.

 

Wydarzeniaodbywające się na początku maja w Poznaniu to doskonała okazja do spotkań irozmów o tym, przed jakimi wyzwaniami staną firmy energetyczne lada dzień orazczego będą od nich oczekiwali klienci.

 

O przyszłości energetyki

W ramachEnergy Future Week odbędą się: EXPOPOWER Międzynarodowe Targi Energetyki(10-12.05.2016), ENERGIA.21 Międzynarodowy Kongres Naukowo-Przemysłowy(10-11.05.2016), Forum InnoPower – ERRA Regulatory Innovation Day(12-13.05.2016) , konferencja dla branży gazowniczej – GasReg.21(11-12.05.2016) oraz GreenPOWER Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej(10-12.05.2016)..

Energy FutureWeek to cykliczne konferencje, seminaria i ekspozycje przygotowane nie tylko zmyślą o osobach z branży energetycznej, ale też dla wszystkich interesującychsię tematyką inteligentnej energetyki i innowacyjnej gospodarki.

 

Do udziałuEnergy Future Week zaproszono ponad 200 panelistów z całego świata, w tym przedstawicieliElectric Power Research Institute, Instytutu Jacques’a Delorsa, Public UtilityResearch Center, Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Inwestycyjnego, atakże regulatorów, wytwórców i dystrybutorów energii. Nacisk położony został nadużych odbiorców energii i przemysłowych uczestników rynku energii.

 

W Poznaniu głoszabiorą m.in. Minister Piotr Naimski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa RadyMinistrów i pełnomocnik Rządu do spraw strategicznej infrastrukturyenergetycznej oraz Minister Michał Kurtyka, podsekretarz stanu w MinisterstwieEnergii odpowiedzialny za negocjacje dotyczące kwestii energetycznych z UE.

 

Doświadczenie, praktyka i nowości

Na częściekspozycyjnej czyli w ramach targów Expopower i GreenPOWER będzie można zapoznaćsię z ofertą ponad 200 firm z Polski i zagranicy, zdobyć wiedzę na temat nowychproduktów i usług z obszaru dystrybucji i rozdziału energii elektrycznej orazcieplnej, a także elektrotechniki i elektroniki przemysłowej. Dodatkowo poznaćnowoczesne technologie pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych.

 

Wśród lideróww poznańskich pawilonach prezentować będą się m.in. Apator, Efen, Busch Polska,Schneider, ABB, Mikronika, Elektorbudowa, ZPUE, PGE, ENEA, Jean Muller, Siba, Zircon,Oberhauser, Solarworld, Sumo Energy, Fronius Polska, Remor, Freevolt, Selfa, DeltaEnergy Systems, Rossa, Emu, Jean Mueller Polska, Dehn, Solaredge Technologies, KacoNew Energy, Keno oraz inni. Wiele z firm zaprezentuje w Poznaniu po razpierwszy w tym roku swoje nowe produkty i technologie.

 

Udział wtargach jest bezpłatny.

 

Gospodarka, innowacje, energia

Tematykaczęści seminaryjnej w ramach kongresu Energia.21, konferencji GasReg.21 iInnoPower Forum – ERRA Regulatory Innovation Day poruszać będzie kwestiedotyczące bezpieczeństwa energetycznego, konkurencji i zrównoważonego rozwoju,rynku gazowego w Polsce i Europie, czy też innowacyjności w energetyce.Konferencje zgromadzą innowatorów i startuper’ów, naukowców, studentów,pracowników przedsiębiorstw energetycznych, administracji, organizacjimiędzynarodowych, instytucji działających w sektorze R&D, instytucjifinansowych, handlowców, przedstawicieli think-tanków i wszystkich tych, dlaktórych ważna jest innowacyjność w energetyce.

 

mat. pras.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here