Startuje 10 edycja ekologicznej akcji „Choinki Nadziei”

Fundacja Ekologiczna ARKA i Lasy Państwowe rozpoczynają dziesiątą ogólnopolską akcję „Choinki Nadziei”. W pięciu miastach pojawią się choinki zasilane prądem wytworzonym przez pedałujących na rowerach.

Inauguracja akcji odbędzie się we wtorek 25 listopada br. o godz. 12 na placu Zamkowym w Warszawie. Zostanie tam rozstawionych dziesięć naturalnych choinek, do których podłączone będą rowery wytwarzające prąd. Uczniowie z warszawskich szkół najpierw ozdobią świąteczne drzewka, a następnie rozświetlą je, pedałując na specjalnych rowerach. Wytworzą w ten sposób prąd, który zasili energooszczędne oświetlenie choinkowe. Akcja potrwa do godz. 17, aby każdy chętny mieszkaniec stolicy mógł pomóc w rozświetlaniu choinek.

– Nasza akcja łączy dwie tematyki: społeczną i ekologiczną. Zachęcamy do organizowania wydarzeń świątecznych w domach dziecka i domach opieki społecznej. Promujemy tzw. ekologiczne święta: zachęcamy do oszczędzania energii, ograniczenia odpadów, używania naturalnych choinek i nie marnowania jedzenia – mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

Fundacja Ekologiczna ARKA razem z partnerem strategicznym Lasami Państwowymi i szkołami podstawowymi organizuje akcję od 2005 roku.

W ramach ogólnopolskiej trasy „Choinki Nadziei” odwiedzą m.in.: Bydgoszcz, Kielce, Katowice i Bielsko-Białą. Trasa promuje również kolejne działania przygotowywane w szkołach i realizowane przed okresem świątecznym. Jej celem jest zachęcenie szkół podstawowych z całego kraju do organizowania świątecznej akcji w swoich miejscowościach.

Redakcja reo.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here