Środa, Warszawa, godz. 18:00. Debata “Klimat i nauka vs polityka”. Fundacja Nowe Perspektywy oraz REO.pl zapraszają!

Plakat zapraszający na debatę

Zmiana klimatu wywołana jest działalnością człowieka. Energetyka oparta na paliwach kopalnych, przemysłowa produkcja żywności i transport na masową skalę, to tylko pierwsze z brzegu przykłady. Nauka potwierdza to w pełni, ale polityka już nie. Dlaczego tak się dzieje? Czemu fakty stają się niewygodne przy podejmowaniu kluczowych decyzji przez władze? Do czego prowadzi uciekanie państwa od klimatycznej odpowiedzialności? 

Dyskusję na temat zmiany klimatu, ochrony środowiska oraz stosunkach nauki z polityką, w ramach pierwszego spotkania z serii #ForumPerspektyw, poprowadzi Paweł Sito z portalu reo.pl.

Zaproszeni goście:
Bartłomiej Kozek, publicysta Zielonych Wiadomości, polski korespondent magazynu Green European Journal;
Jakub Stefaniak, rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego;
Anna Sierpińska, redaktor portalu naukaoklimacie.pl.

Miejsce – PAŃSTWOMIASTO, Andersa 29, Warszawa
Termin – 22 listopada (środa) o 18.00

Spotkanie to będzie wstępem do serii dyskusji oraz debat poświęconych zmieniającemu się społeczeństwu, omówieniu wyzwań, przed którymi ono staje i problemów, z którymi musi sobie poradzić. Kolejne, planowane na grudzień, poświęcone zostanie naukowym scenariuszom prognozującym upadek cywilizacji zachodniej.

Czym jest fundacja Nowe Perspektywy? Organizacja ta powstała celem próby nakreślenia drogi rozwoju, jaką powinno obrać nasze społeczeństwo i gatunek w kontekście czwartej rewolucji przemysłowej. Przyświecają nam wartości progresywne, ekologiczne oraz humanistyczne. Pełny manifest fundacji można przeczytać na stronie nowe-perspektywy.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here