Specjaliści od energetyki wiatrowej poszukiwani!

Na portalach z ofertami pracy systematycznie przybywa ogłoszeń związanych z energetyką wiatrową. Tylko w kwietniu dla pracowników z tej branży było ponad 120 ofert zatrudnienia.

Najbardziej poszukiwani są specjaliści znający się na konstrukcji i budowie farm wiatrowych, monterzy, projektanci, operatorzy elektrowni wiatrowych, technicy serwisu i utrzymaniam a także sprzedawcy turbin, managerowie ds. ochrony środowiska, doradcy inwestycyjni oraz eksperci ds. rozwoju. Na dobre warunki pracy mogą także liczyć geodeci, kartografowie, geolodzy i specjaliści od pomiaru wiatru. Zatrudnienie oferowane jest najczęściej w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim i podlaskim.

Wg Beaty Szlif-Nitki, Dyrektor Generalnej internetowej giełdy pracy infoPraca.pl, w ostatnich dwóch latach mogliśmy zaobserwować 45 procentowy wzrost częstotliwości pojawiania się takich ofert.
Jej zdaniem zapotrzebowanie na osoby obeznane z branżą energetyki wiatrowej zwiększyło się także w firmach, które zajmują się produkcją komponentów, a także instalacją, serwisem, utrzymaniem i finansowaniem wiatraków.

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej prognozuje, że do 2020 roku, w sektorze energetyki wiatrowej, liczba miejsc pracy wzrośnie nawet do 66 tysięcy.

Redakcja reo.pl

źródło: komunalny.pl, “Puls Biznesu”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here