Solar Impulse wylądował w Ohio


Solar Impulse 2 wylądował na międzynarodowym lotnisku wDayton, w Ohio, z André Borschbergiem za sterami, 21 maja o godzinie 21:56 czasulokalnego. po starcie Lot z Tulsy, w Oklahomie, trwał 16 godzin i 34 minuty.Trasa, którą w tym czasie pokonał Solar Impulse, to 1113 km. Średnia prędkość samolotuwyniosła 67,20 km/h), a maksymalna wysokość – 6401 m.

 

Solar Impulse to pierwszy samolot zdolny do latania w dzieńi w nocy bez kropli paliwa. Jest wykonany z włókna węglowego, rozpiętość jego skrzydełwynosi 72 m (więcej niż Boeing 747-8I), a waga to tylko 2300 kg. Na skrzydłachzainstalowanych jest 17000 ogniw słonecznych zasilających cztery silnikielektryczne. Solar Impulse 2 rozwija prędkość ok. 140 kilometrów na godzinę.

 

Projekt, którego inicjatorami są dwaj szwajcarscy pilociBertrand Piccard i André Borschberg, ma na celu okrążenie solarnym samolotemZiemi i promocję wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

 

– Jeśli samolot może latać w dzień i w nocy bez paliwa, to każdymoże korzystać z tych samych technologii, na ziemi, aby zmniejszyć zużycieenergii, oszczędzać zasoby naturalne i poprawić jakość naszego życia –powiedział Bertrand Piccard.

 

Kolejne przystanki na trasie Solar Impulse to: Nowy Jork,Europa, Afryka Północna i Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdziecała przygoda rozpoczęła się w marcu 2015 roku.

 

 

REO.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here