Słaba sprzedaż samochodów elektrycznych w Polsce


W pierwszym półroczu 2014 roku w Polsce zarejestrowano zaledwie 35 auta elektryczne – informuje serwis samochodyelektryczne.org. To i tak wynik dużo lepszy niż w roku ubiegłym.

Polacy najwyraźniej wciąż nie dają się skusić zaletom samochodów elektrycznych. Na ich nikłą popularność w naszym kraju wskazuje liczba zarejestrowanych pojazdów EV – w pierwszym półroczu tego roku było to zaledwie 35 samochodów. Jak zauważa serwis samochodyelektryczne.org, liczba ta i tak jest większa niż w roku ubiegłym – w całym 2013 zarejestrowany tylko 32 samochody elektryczne. Podobnie było w latach poprzednich (26 aut w 2012 roku i 34 w 2011 roku).

Aż 16 z zarejestrowanych w 2014 roku samochodów EV to modele BMW i3. Kolejne miejsca zajmują Nissan Leaf (10), Renault Zoe i Tesla Model S (po 4) i Citroen C-Zero.

Nikła sprzedaż aut elektrycznych w Polsce z pewnością wiąże się z cenami modeli EV. Nie bez znaczenia są też słabo rozwinięta infrastruktura i brak ulg i przywilejów dla posiadaczy samochodów elektrycznych.

Redakcja reo.pl

źródło: samochodyelektryczne.org.pl
 

BMW i3, fot. Car leasing made simple/CC BY 2.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here