Składany rower: energooszczędny pojazd również na zimę


Rowery z reguły nie kojarzą się z zimą – chłód sprawia, że przejażdżki w tym okresie nie są szczególnie przyjemne. Jednak niska temperatura może być także dobrym powodem do zaopatrzenia się w rower – ale składany.

Wiele osób mieszkających w miastach i codziennie dojeżdżających do pracy czy szkoły musi spore odcinki drogi pokonywać pieszo. Spacer to oczywiście nic złego, jednak w zimniejszych porach roku każda możliwość skrócenia czasu przebywania na otwartym powietrzu jest cenna. Wbrew pozorom rower w takiej sytuacji może być idealnym rozwiązaniem.

Małe jednoślady nie rozwijają prędkości na tyle dużych, by ich wlaściciel szybko przemarzł od pędu powietrza, ale i tak znacznie skracają czas podróyż. Dzięki temu bardzo dobrym pomysłem jest wykorzystywanie roweru jako uzupełniającego środka transportu – do przejazdu miedzy domem a autobusem, tramwajem a metrem itp.

Zazwyczaj w takiej sytuacji problem stanowi rozmiar pojazdu – wejście do zatłoczonego wagonu z pełnowymiarowym dwukołowcem graniczy z cudem. Dlatego świetnym wyjściem są tzw. folding bikes, czyli po prostu składaki. Wiele modelów rowerów producentów, takich jak Dahon czy Brompton składa się do wymiarów małej paczki. Z kolei pojazdy firmy Strida przypominają bardzo wąskie wózki dziecięce. Z takim jednośladem z łatwością będziemy mogli skorzystać z nawet bardzo zatłoczonych środków transportu miejskiego (choć zadowoleni będą także użytkownicy systemu “Parkuj i Jedź”).

Strida Commercial – Folding Bike

Jak widać zimą niekoniecznie trzeba rezygnować z energooszczędnych i wygodnych sposobów przemieszczania się po zatłoczonych miastach.

Redakcja reo.pl

fot. Składaki nie są wielkie, fot.: owenfinn16/CC BY 2.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here