Silniki elektryczne od Daimler i Bosch

Daimler i Bosch planują utworzenie spółki joint venture produkującej silniki elektryczne

Spółki Daimler AG oraz Robert Bosch GmbH zamierzają rozszerzyć dotychczasowe partnerstwo i współpracować w przyszłości nad rozwojem i produkcją silników elektrycznych do pojazdów przeznaczonych na rynek europejski. Przedsiębiorstwa podpisały w tej sprawie list intencyjny i podjęły negocjacje w sprawie utworzenia parytetowej (50:50) spółki joint venture. Rozmowy mają się zakończyć jeszcze w pierwszej połowie tego roku.

Poprzez konsolidację kompetencji obydwa przedsiębiorstwa chcą przyspieszyć postęp prac rozwojowych nad elektrycznymi silnikami trakcyjnymi i skorzystać na efektach synergii. Zgodnie z treścią listu intencyjnego rozpoczęcie produkcji jest planowane już w roku 2012, a produkowane silniki mają być stosowane w samochodach elektrycznych marek Mercedes-Benz i smart od 2012 roku. Dystrybucją produktów dla pozostałych producentów pojazdów zajmie się firma Bosch. Siedziba i fabryka nowo utworzonej spółki zostanie zlokalizowana w Stuttgarcie oraz w Hildesheim.

Firma Bosch, będąca dostawcą technologii i usług, a jednocześnie wiodącym producentem wyposażenia i części samochodowych, dysponuje szerokimi kompetencjami zarówno w dziedzinie rozwoju, jak i w produkcji silników elektrycznych, i już dziś prowadzi w Hildesheim produkcję seryjną.

Producent samochodów, firma Daimler, ma 20-letnie doświadczenie w produkcji pojazdów elektrycznych oraz kluczowych komponentów, takich jak silniki elektryczne i akumulatory, dzięki czemu dysponuje kompleksowym know-how w dziedzinie elektryfikacji napędów w pojazdach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here