Sejmik woj. pomorskiego nie chce łączenia Energi z PGE

Sejmik województwa pomorskiego jest przeciwny łączeniu Energi z PGE. W poniedziałek podjęto uchwałę w tej sprawie – informuje PAP.

Sejmik województwa pomorskiego zaapelował do rządu o zaprzestanie prac mających na celu połączenie Energii PGE. O planach konsolidacji sektora energetycznego minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński informował na początku miesiąca. Konsolidacja miałaby rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Jak czytamy w uchwale sejmiku województwa pomorskiego, Energa ma strategiczne znaczenie dla rozwoju gospodarczego województwa, a łączenie spółki z PGE będzie dużym zagrożeniem dla rozwoju gospodarczego regionu.

„(…) Kolosalne znaczenie dla gospodarki Pomorza ma szeroki zakres kooperacji Energa SA z wieloma pomorskimi firmami, w tym outsourcing usług, co w znacznym stopniu przyczynia się do wzrostu gospodarczego całego województwa” – piszą radni w uchwale.

 

Jak wynika z opublikowanego w styczniu komunikatu MSP, konsolidacja w energetyce jest „szansą na zwiększenie możliwości inwestycyjnych firm, również w bazę surowcową, dla budowania łańcucha wartości i zwiększenia wartości aktywów w nadzorze Skarbu Państwa”.

Redakcja reo.pl

źródło: bankier.pl za PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here