Schneider Electric i Dalkia będą wspólnie podnosić wydajność energetyczną w Chinach

Dalkia i Schneider Electric poinformowały 2 października o podpisaniu strategicznego porozumienia, którego celem jest rozwój rynku rozwiązań podnoszących wydajność energetyczną w Chinach. Umowa zakłada wykorzystanie połączonego potencjału doświadczeń i wiedzy obydwu firm w procesie tworzenia wysoko wydajnych systemów. Nowa inicjatywa powstaje na fali niedawnej decyzji chińskich władz o wprowadzeniu nowych regulacji dotyczących oszczędzania surowców i ochrony środowiska.

Działania zmierzające do podniesienia wydajności energetycznej i redukcji emisji gazów cieplarnianych to centralne punkty dwunastoletniego planu rządu Chińskiej Republiki Ludowej. W jego ramach zakłada się konstrukcję budynków mieszkalnych o niskim zużyciu energii – tzw. zielonych budynków – o łącznej powierzchni 1 mld m². Konstrukcji ma towarzyszyć zwiększenie wydajności energetycznej istniejących mieszkań o powierzchni 400 mln m² na północy kraju oraz 120 mln m² w pozostałych prowincjach. Na realizację tego ambitnego planu, która ma trwać do końca 2015 r., przeznaczono budżet w wysokości ok. 300 mld euro. Przewiduje się, że program pozwoli Chinom obniżyć poziom zużycia energii o 16 proc. na jednostkę PKB, w porównaniu z rokiem 2010 r., obniżając przy tym całkowity ślad węglowy tego kraju o 17 proc.

Proponując rozwiązania do modernizacji i optymalizacji instalacji technicznych oraz zarządzania energią, Schneider Electric i Dalkia chcą odpowiedzieć na konkretne potrzeby chińskich klientów w dziedzinie oszczędnej eksploatacji i zrównoważonego rozwoju. Partnerstwo ze Schneider Electric umożliwi firmie Dalkia przyspieszenie realizacji własnych kontraktów na tym polu. Schneider Electric zapewni audyty energetyczne, dostarczy systemy do zarządzania energią i budynkami, wariatory prędkości oraz zabezpieczenia. Celem obydwu firm jest wzmocnienie swojej pozycji na chińskim rynku.

– Sektor nieruchomości jest obecnie jednym z największych konsumentów energii i producentów gazów cieplarnianych na świecie. Firma Schneider Electric, jako globalny specjalista w dziedzinie zarządzania energią, bez wahania zdecydowała o podjęciu współpracy z firmą Dalkia, aby dostarczyć chińskim klientom rozwiązania, które umożliwią bardziej oszczędną i racjonalną eksploatację zasobów energetycznych – powiedział Franck Marteau, dyrektor ds. sprzedaży w Schneider Electric. – Rozwiązania techniczne i usługi Schneider Electric doskonale dopełniają się z wyjątkowym doświadczeniem i know-how w zakresie zarządzania budynkami, jakim dysponuje firma Dalkia. Wspólnie będziemy w stanie zaoferować jeszcze więcej naszym klientom.

– Chiny są dla nas strategicznym rynkiem, na którym jesteśmy obecni od ponad 10 lat, dostarczając systemy grzewcze i chłodzące w Harbinie i Hong-Kongu – powiedziała Marie Mugler, wiceprezes Dalkii. – Podobnie jak w innych krajach, tak i w Chinach, Dalkia chce dokonać ekspansji na wschodzącym rynku rozwiązań podnoszących wydajność energetyczną budynków, który oferuje znaczny potencjał, jeśli chodzi o wzrost, rozwój innowacji i pozytywny wpływ na środowisko. Łącząc siły z firmą Schneider Electric, będziemy w stanie zaoferować klientom jeszcze lepsze rozwiązania, poparte doświadczeniami, wiedzą i siłą marek obu firm.

 

Redakcja reo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here