Są poprawki do projektu ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym

Podczas drugiego czytania projektu ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz ustawy – Prawo budowlane większość klubów zgłosiła swoje poprawki – informuje PAP.

Zgodnie z projektem instalacje OZE o mocy powyżej 40 kW mają być stawiane na podstawie planu miejscowego, a nie decyzji o warunkach zabudowy, co według przeciwników zapisu znacząco ograniczy rozwój energetyki obywatelskiej i rozproszonej.

Jak poinformowała PAP, klub PO, popierający przyjęcie projektu, zgłosił dwie poprawki: dotyczącą przedłużenia terminu o występowanie o decyzję o warunkach zabudowy dla małych instalacji o jeden rok, czyli do końca 2017 roku, oraz przyśpieszającą możliwość równoległego procedowania i przyjmowania studium uwarunkowań i kierunku zagospodarowania i planu zagospodarowania przestrzennego.

PiS, oceniając negatywnie przepisy zawarte w projekcie ustawy, zapowiedział głosowanie przeciwko nowelizacji.

Od przyjęcia poprawek poparcie dla projektu uzależniły kluby PSL i SLD. PSL złożył poprawkę dotyczącą wniosku do samorządu gminy uwzględnienia w projekcie studium lokalizacji instalacji OZE. SLD z kolei ma wątpliwości związane z granicą mocy 40 kW, która może spowodować spowolnienie rozwoju OZE. Dlatego SLD zaproponował zwiększenie tej wielkości do 1 MW.

reo.pl

źródło: cire.pl za PAP
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here